Úvodní stránka / Věda a výzkum / Projekty / Řešené projekty / Projekty TA ČR / Možnosti využití metod precizního zemědělství pro detekci komplexu chorob kmínku révy vinné

Od ledna 2018 probíhá na půdě univerzity realizace projektu č.TH03030366 „Možnosti využití metod precizního zemědělství pro detekci komplexu chorob kmínku révy vinné“, který je řešen s finanční podporou Technologické Agentury ČR.  Mendelova univerzita v Brně zastává roli hlavního řešitele, v pozici dalších řešitelů na projektu spolupracují společnosti AQUA PROCON s.r.o., VINICE ZNOVÍN, s.r.o., SONBERK, a.s. a Vinofrukt, a.s.

Projektový tým cílí na vývoj metody a vhodného zařízení pro neinvazivní monitoring a detekci keřů révy vinné napadených komplexem chorob kmínku révy (GTD). Na základě vhodných metod detekce budou následně testovány a vyvíjeny metody nepřímé ochrany proti GTD.

Odkaz na webové stránky poskytovatele dotace: https://www.tacr.cz/